DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

I liga piłkarzy ręcznych. Szaleńcza pogoń Warmiaków i rzuty karne w meczu KPR-u

W 8. kolejce 1 ligi szczypiornistów, Warmia Energa Olsztyn przegrała w Hali Urania z Nielbą Wągrowiec 23:24. Z kolei KPR Elbląg po rzutach karnych musiał uznać wyższość Gwardii Koszalin.

Do tego spotkania olsztynianie przystępowali z pozycji lidera tabeli, Nielba była 6. Do przerwy podopieczni Jarosława Knopika przegrywali 9:12, w 45 minucie było już 19:11 dla przyjezdnych. Wtedy zaczęła się szaleńcza pogoń Warmiaków, którzy zdołali „doskoczyć” do rywala na jedną bramkę. „Kapitalnie zagrał bramkarz Nielby” – podkreśla zawodnik Warmii Energa, Marcin Malewski.

00:00 / 00:00

Grający trener Nielby Wągrowiec – Bartosz Świerad przyznaje, że zwycięstwo w stolicy Warmii i Mazur smakuje wyjątkowo.

Drugi reprezentant Warmii i Mazur na zapleczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych – KPR Elbląg zremisował na własnym parkiecie z Gwardią Koszalin 23:23. Niestety rzuty karne na swoją korzyść rozstrzygnęli goście wygrywając 5:4.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Warmia Energa Olsztyn
W niedzielę Warmia Energa Olsztyn zmierzy się z Sokołem Kościerzyna

Jutro o 17.00 w Hali Urania pojedynek 7. kolejki pierwszej ligi szczypiornistów zagra Warmia Energa Olsztyn. Olsztynianie podejmą Sokoła Kościerzyna. Pierwszy raz od kilku sezonów zawodnicy...