I liga piłkarzy ręcznych – 7 kolejka: Czwarta z rzędu wygrana Mebli, Warmia tylko postraszyła

Twarda obrona elblążan, fot. portel.pl

W I lidze piłkarzy ręcznych trwa znakomita passa Mebli-Wójcik, którzy odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo. Znakomite zawody, ale tylko do przerwy, rozegrali w Wągrowcu szczypiorniści olsztyńskiej Warmii.

…………………………………………..

Piłkarze ręcznych elbląski team Meble Wójcik pokonał Sokoła Vetrex z Kościerzyny 36:30 (17:15). Nie było to porywające widowisko sportowe, a raczej mecz walki. Zgodnie z prognozami rywal z Kościerzyny choć nie był faworytem spotkania, jednak postawił twarde warunki. Po 10 minutach prowadził 6:2, ale kiedy gospodarze poprawili skuteczność, lepiej zaczęli grać w obronie i skutecznie w akcjach z kontry doprowadzili do remisu, by po 30 minutach prowadzić 17:15.

W 37 minucie sędziowie za faul pokazali czerwoną kartkę elblążaninowi Jakubowi Malczewskiemu, a jego koledzy stracili rytm w grze. Posypały się błędy w obronie i ataku, w efekcie goście zdołali odrobić dwa gole. Po przerwie na czas dla trenera Czapli, meblarze rzucili dwie bramki i prowadzili 24:19. Kwadrans przed końcem spotkania Elbląg prowadził 27:20. Przez kolejne dziewięć minut meczu gra toczyła się punkt za punkt (33:26). Błędy szczypiornistów Sokoła umożliwiły gospodarzom zdobycie trzech kolejnych bramek i prowadzenie dziesięcioma. W ostatnich minutach przyjezdni zdobyli cztery bramki pod rząd i mecz zakończył się wynikiem 36:30 dla Elbląga.

Szkoleniowiec Sokoła Bartłomiej Pepliński podkreśla, że na wynik meczu miały wpływ karne wykluczenia jego zawodników, bo jego zespół przez jedną trzecią meczu grał w osłabieniu.

00:00 / 00:00

Trener Grzegorz Czapla prowadzący elbląską siódemkę Mebli Wójcik przyznaje, że defensywa jego drużyny długo się rozkręca zanim wejdzie w rytm meczu. Faktem jest, że widoczne jest już zmęczenie zawodników, bolą powybijane palce i ponaciągane łydki.

Grzegorz Czapla
(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

KS Meble Wójcik Elbląg – Sokół Kościerzyna 36:30 (17:15)
KS Meble Wójcik Elbląg: Patryk Plaszczak, Henryk Rycharski, Jacek Krawczyk oraz Michał Bąkowski (2), Adam Nowakowski-4, Jakub Malczewski (1), Michał Gryz (4), Mateusz Mazur (4), Tomasz Maluchnik (2), Mateusz Kostrzewa (4), Damian Malandy (2), Mikołaj Kupiec (3), Jakub Olszewski (2), Marcin Malewski (8).

………………………………………………………………………….

Nielba Wągrowiec – Warmia Olsztyn 37:26 (17:18)
Warmia Olsztyn: Maciej Kolędziński, Mateusz Gawryś oraz Karol Królik (4), Patryk Terlecki, Aleksander Kryszeń (7), Oskar Kempiński (1), Szymon Hegier (3), Adrian Wojciechowski (2), Jacek Zyśk (3), Mateusz Kopyciński (3), Michał Sikorski, Bartosz Idzikowski, Szymon Wierzbicki, Paweł Deptuła (4), Bartosz Bonk, Sebastian Kolędziński.

Komplet wyników 7 kolejki I ligi (grupa A) piłkarzy ręcznych w sezonie 2013/2014
MKS Nielba Wągrowiec – OKPR Warmia Traveland Olsztyn 37:26 (17:18)
KS Meble Wójcik Elbląg – VETREX Sokół Kościerzyna 36:30 (17:15)
SMS ZPRP Gdańsk – Kar-Do-Spójnia Gdynia 25:28 (14:15)
WKS Grunwald Poznań – Polski Cukier POMEZANIA Malbork 23:34 (10:16)
Wybrzeże Gdańsk – KU AZS UKW Bydgoszcz 34:15 (17:8)
KPR Wolsztyniak Wolsztyn – MKS Real-Astromal Leszno 25:25 (12:12)
AZS UW Warszawa – MKS Poznań 23;26 (11:10)