JUTRO: 7 °C pogoda jutro

I liga – 8 kolejka: pierwsza przegrana. Stomil-Miedź 1:2

Olsztyński Stomil nie jest już niepokonany w tym sezonie I ligi. W 8 kolejce biało-niebiescy przegrali u siebie 1:2 z Miedzią Legnica, mimo że mieli mnóstwo sytuacji bramkowych, których nie potrafili wykorzystać.

Goście objęli prowadzenie po trafieniu Wojciecha Łobodzińskiego w 58 minucie, wyrównał z karnego 13 minut później Piotr Darmochwał, ale już minutę później wynik ustalił Adrian Woźniczka po fatalnym błędzie naszego bramkarza – Piotra Skiby.

Nic dziwnego, że trener Mirosław Jabłoński był po meczu bardzo zły.

00:00 / 00:00

Trener Miedzi – Wojciech Stawowy – uważa, że to jego zespół był lepszy i zasłużenie wygrał w Olsztynie.

Strzelec jedynej bramki dla Stomilu – Piotr Darmochwał – znów zagrał dobre spotkanie, ale – jak sam mówi – piłka nożna to nie jazda figurowa i za styl punktów nie będzie.

Do sytuacji przy stracie drugiej bramki wracał też kapitan Stomilu – Janusz Bucholc.

Strzelec pierwszej bramki dla Miedzi – były zawodnik Stomilu – Wojciech Łobodziński.

(rozmawiała Maciek Świniarski)

………………………………………

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:2 (0:0)
0:1 – Wojciech Łobodziński (58′), 1:1 – Piotr Darmochwał (71′ karny), 1:2 – Adrian Woźniczka (72′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Witalij Berezowśkyj, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna – Roman Maczułenko, Łukasz Jegliński (84′ Michał Trzeciakiewicz), Dawid Szymonowicz (79′ Arkadiusz Mroczkowski), Piotr Darmochwał, Piotr Głowacki (53′ Paweł Łukasik) – Wołodymyr Kowal.
Miedź Legnica: Aleksander Ptak – Kevin Lafrance, Szymon Zgarda, Adrian Woźniczka, Adrian Cierpka (84′ Daniel Feruga) – Tomasz Midzierski, Marcin Garuch, Yannick Kakoko (90′ Keon Daniel), Patryk Szymański (86′ Bartosz Macha), Damian Lenkiewicz- Wojciech Łobodziński.