DZIŚ: 15 °C pogoda dziś

I liga – 32 kolejka: brawurowe zwycięstwo Stomilu Olsztyn

Stomil postawił kolejny krok do utrzymania w I lidze!

Po wymęczonej środowej wygranej w Brzesku, dziś biało-niebiescy pokazali klasę i okazali się lepsi od GKS-u Katowice.

W meczu 32 kolejki olsztyński Stomil pokonał piłkarzy z Katowic aż 3:1. Dwie bramki olsztynianie strzelili w ostatnich 5 minutach. Goście grali wtedy w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. W końcówce meczu bramki trafili: Michał Trzeciakiewicz i Yasuhiro Kato, którzy weszli na boisko, gdy goście wyrównali.

…………………………………………..

Stomil Olsztyn – GKS Katowice 3:1 (1:0)
1:0 – Arkadiusz Koprucki (11′), 1:1 – Grzegorz Goncerz (70′), 2:1 – Michał Trzeciakiewicz (86′), 3:1 – Yasuhiro Katō (90′)
Stomil:
Piotr Skiba – Janusz Bucholc,. Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Marcin Warcholak – Piotr Darmochwał, Dawid Szymonowicz, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (70′ Michał Trzeciakiewicz), Patryk Kun (73′ Yasuhiro Katō) – Paweł Łukasik (63′ Tomasz Bzdęga).
GKS:
Rafał Dobroliński- Aleksander Januszkiewicz, Mateusz Kamiński, Adrian Jurkowski, Rafał Pietrzak – Rafał Figiel (46′ Michał Zieliński), Kamil Cholerzyński, Radosław Sylwestrzak (68′ Kamil Bętkowski), Grzegorz Fonfara (46′ Alan Czerwiński), Krzysztof Wołkowicz – Grzegorz Goncerz.

żółte kartki: Jegliński, Warcholak (Stomil) – Januszkiewicz, Goncerz (GKS)
czerwone kartki: Aleksander Januszkiewicz (33′ minuta, GKS, za drugą żółtą), Grzegorz Goncerz (84′ minuta, GKS, za drugą żółtą).

………………………………………………………………

Komplet wyników 32 kolejki spotkań I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
GKS Bełchatów – Flota Świnoujście 3:0 (2:0)
GKS Tychy – Okocimski KS Brzesko 2:0 (0:0)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Miedź Legnica 2:0 (2:0)
Olimpia Grudziądz – Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
Chojniczanka Chojnice – Arka Gdynia 0:1 (0:0)
Puszcza Niepołomice – Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:0)
Kolejarz Stróże – Dolcan Ząbki 2:1 (1:0)

Tabela

1.Górnik Łęczna – 60 pkt. (bramki: 44-25) – awans
2.GKS Bełchatów – 57 pkt. (45-27) – awans
3.Arka Gdynia – 53 pkt. (50-35)
4.Dolcan Ząbki – 51 pkt. (56-37)
5.Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 49 pkt. (37-30)
13.GKS Tychy – 37 pkt. (33-44)
14.Chojniczanka Chojnice – 37 pkt. (31-32)
15.Stomil Olsztyn – 37 pkt. (36-41) – spadek
16.Puszcza Niepołomice – 33 pkt. (34-50) – spadek
17.Energetyk ROW Rybnik – 33 pkt. (40-46) – spadek
18.Okocimski KS Brzesko – 23 pkt. (17-47) – spadek

Więcej w piłka nożna, I liga
Czas na kolejny krok w drodze do utrzymania. Mecz Stomil-GKS w niedzielę, po godz. 14.00. Zapraszamy!

Piłkarze Stomilu Olsztyn wciąż walczą o utrzymanie w I lidze. Po wygranej w Brzesku z Okocimskim przed biało-niebieskimi kolejny trudny mecz. Przeciwnikiem olsztynian w najbliższą niedzielę...