I liga – 30 kolejka: wymęczony remis z Sandecją

Musieli wygrać, ale zaledwie wyszarpali remis i ich szanse na utrzymanie w I lidze znacznie zmalały. Stomil Olsztyn podzielił się punktami z Sandecja Nowy Sącz remisując u siebie 1:1.

Goście objęli prowadzenie po trafieniu Adriana Frańczaka w 57 minucie. Wyrównał na 6 minut przed końcem Marcin Warcholak. Trener Adam Łopatko martwił się przede wszystkim brakiem skuteczności.

00:00 / 00:00

Trener gości – Ryszard Kuźma – był zadowolony z punktu, ale liczył na dowiezienie zwycięstwa do końca.

Najlepszy w zespole Stomilu był Paweł Łukasik, który tuż przed przerwą prawdopodobnie strzelił gola, ale sędziowie uznali, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

(rozmawiał Maciek Świniarski)

………………………………….

Stomil Olsztyn -Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
1:0 – Adrian Frańczak (57′), 1:1 –Marcin Warcholak (84′)
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba -. Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Dawid Szymonowicz, Marcin Warcholak – Grzegorz Lech, Michał Trzeciakiewicz (46′ Tomasz Bzdęga), Paweł Głowacki (81′ Arkadiusz Koprucki), Piotr Darmochwał, Łukasz Jegliński – Paweł Łukasik (71′ Yasuhiro Katō).
Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł – Marcin Makuch, Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Adrian Frańczak – Maciej Bębenek (87′ Maciej Górski), Sebastian Szczepański (90′ Wojciech Kalisz), Matej Náther, Maciej Kononowicz (65′ Rudolf Urban), Łukasz Grzeszczyk – Mouhamadou Traoré.

Komplet wyników 30 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2013/2014
Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:0)
GKS Bełchatów – Wisła Płock 0:2 (0:0)
GKS Tychy – Flota Świnoujście 2:3 (2:1)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Okocimski KS Brzesko 2:0 (2:0)
Olimpia Grudziądz – GKS Katowice 1:0 (1:0)
Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica 1:1 (1:0)
Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna 1:2
Kolejarz Stróże – Arka Gdynia 3:2 (1:1)
Dolcan Ząbki – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)

6. Wisła Płock – 45 pkt. (32-29)
7. Termalica Bruk-Bet Nieciecza – 45 pkt. (34-29)
8. GKS Katowice – 43 pkt. (38-37)
9. Sandecja Nowy Sącz – 43 pkt. (29-33)
10. Miedź Legnica – 40 pkt. (39-31)
11. Chojniczanka Chojnice – 37 pkt. (31-29)
12. Flota Świnoujście – 35 pkt. (25-31)
13. Kolejarz Stróże – 35 pkt. (30-34)
14. Puszcza Niepołomice – 32 pkt. (31-46)

Ten mecz trzeba wygrać! Spotkanie Stomil-Sandecja w sobotę, po godz. 17.00

Piłkarze Stomilu walczą o I-ligowy mecz. Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie Sandecja Nowy Sącz. Relacja ze spotkania tylko w Radiu Olsztyn! Zapraszamy! Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy...