Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hołowczyc wraca do Pucharu Świata

Fot. mat. prasowe

W najbliższy weekend Krzysztof Hołowczyc pilotowany przez Łukasza Kurzeję wystartuje w czwartej rundzie Pucharu Świata w Rajdach Baja – Baja Espana Aragon. Nasza eksportowa załoga reprezentować będzie barwy zespołu X-Raid za kierownicą dobrze znanego MINI.

Baja Espana Aragon to organizowany od 1983 roku klasyk cross-country, w tym roku składa się z trzech dni rywalizacji – w piątek zaczynają motocykliści, w sobotę dołączą do nich załogi w samochodach, ciężarówkach, UTV i quadowcy.

Sobota to trzy odcinki specjalne o długości 400 kilometrów, niedziela to jedna 159-kilometrowa próba. Na liście startowej FIA znalazły się 92 zgłoszenia. Krzysztof Hołowczyc wystartuje z numerem 204. W najmocniejszej klasie T1 zgłoszonych jest aż 35 samochodów. Obok Hołka najwyżej rozstawieni zawodnicy, to załogi startujące w Toyotach Hilux: Yazeed Al Rajhi/Michael Orr, Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel, Erik Van Loon/Sebastien Delaunay.

Start w tym rajdzie to dla mnie bardzo ważna impreza, cieszę się, że mogę znów sprawdzić swoje możliwości i rywalizować z najlepszymi kierowcami świata. Zobaczymy czy Hołek jeszcze daje radę… a tak na poważnie, to start ten traktujemy z Łukaszem jako jeden z etapów przygotowań do najważniejszego dla nas wyzwania, jakim jest Dakar 2023. Oczywiście musimy jeszcze podopinać kilka ważnych elementów tej złożonej układanki, ale taki jest nasz cel. Z pewnością damy z siebie wszystko, a nasza jazda da dużo frajdy nie tylko nam, ale i kibicom

– powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Trasa rajdu wiedzie przez malownicze regiony Jiloca, Teruel i Albarracin we wschodniej części Hiszpanii. Pierwsi zawodnicy zameldują się na mecie w niedzielę po południu.

Fot. mat. prasowe

Fot. mat. prasowe

Fot. mat. prasowe

Fot. mat. prasowe

Fot. mat. prasowe

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rajdy, rajd
Zakończył się Rajd Żmudzi

Zwycięstwem szwedzkiej załogi Tom Kristensson/Andreas Johansson zakończył się na Litwie Rajd Żmudzi – zaliczany do cyklu mistrzostw Polski. Na 5. miejscu w generalce uplasowali się Grzegorz...

Zamknij
RadioOlsztynTV