DZIŚ: 11 °C pogoda dziś

Historyczny sukces polskiego sportu! Iga Świątek wygrywa French Open!

Iga Świątek pokonała Amerykankę Sofię Kenin 2:0 (6:4, 6:1) w finale wielkoszlemowego turnieju French Open!

Polska tenisistka dotarła do finału bez straty seta. 19-latka dobrze rozpoczęła decydujący mecz, wychodząc na prowadzenie 3:0. Jej rywalka błyskawicznie odrobiła straty, a w grze Polki zaczęły pojawiać się niewymuszone błędy. Ostatecznie jednak 19-latka wróciła do znakomitej gry, wygrywając I seta 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się od wygranego gema Kenin. Natomiast później na kortach dominowała już Polka, wygrywając kolejne 6 gemów z rzędu i odnosząc największy sukces w swojej karierze.

Świątek została pierwszą Polką, która wygrała turniej Wielkiego Szlema. W przeszłości Polacy wygrywali Wielki Szlem tylko w deblu: Jadwiga Jędrzejowska (Roland Garros 1939), Wojciech Fibak (Australian Open 1978), Łukasz Kubot (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017).

Tenisistka z Raszyna obecnie jest 54. rakietą świata, a najwyżej w karierze dotychczas była na liście WTA na 48. pozycji (luty 2020). W poniedziałek po raz pierwszy awansuje do czołowej „20”. Będzie wówczas 17. rakietą świata.