Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Historia rodem z Barei. Mieszkańcy Wójtowa muszą pokonać 13 km, żeby odwiedzić sąsiada zza płotu

Fot. D. Grzymska

Najpierw pożar i odbudowa domu własnymi siłami, teraz odcięcie od swojej wsi – dziesięciu mieszkańców podolsztyńskiego Wójtowa od soboty musi jechać przez dwie wsie, by dostać się do pracy, czy sklepu lub odwiedzić sąsiadów zza płotu w swojej miejscowości.

Droga, którą użytkowali od 40 lat prowadziła z siedliska do wsi. Okazało się, że przebiega przez działkę, która w sobotę została ogrodzona przez właściciela posesji. Mieszkańcy, by dostać się do Wójtowa, czyli swojej miejscowości, muszą objeżdżać dwie wsie – Klebark Wielki i Klebark Mały. To około 13 kilometrów.

Wśród zamieszkujących siedlisko są osoby, które pracują właśnie w Wójtowie, a także młodzież, która codziennie dochodzi na przystanek. Powstał więc pomysł, by wykupić kawałek gruntu od sąsiada na zorganizowanie nowej drogi, ale gmina Barczewo twierdzi, że będzie to trudne. Plan zagospodarowania tych terenów nie pozwala na pociągnięcie w tym pasie drogi.

Jedyna droga, prowadząca od siedliska w Wójtowie do Klebarka Wielkiego jest w złym stanie. Gmina Barczewo deklaruje, że będzie ją na bieżąco utrzymywać.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gmina, Barczewo, działka, droga, mieszkańcy, Wójtowo, problem, zakaz wjazdu, teren prywatny
„Nie bójmy się mówić o swoich problemach”. Wystartował program „Rodzina Drużyna”

Korepetycje, porady jak sobie radzić z przemocą, a nawet konsultacje z prawnikiem i dietetyka - to tylko niektóre rzeczy, na jakie mogą liczyć rodziny z Olsztyna,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV