Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Henryk Pach: Przez ostatnie 1,5 roku stadion przy Gietkowskiej ożył

 Fot. Katarzyna Piasecka

Stadion przy ulicy Gietkowskiej w Olsztynie powoli przypomina arenę zmagań rugby. Jeszcze parę miesięcy temu to miejsce bardziej straszyło. Sporo pracy za nami, ale jeszcze więcej przed nami – podkreśla prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby Henryk Pach.

Pierwszy etap, czyli Olsztyński Budżet Obywatelski dobiegł finału. Pozostało jeszcze kilka drobnych rzeczy jak nasadzenia ale czekamy na wiosnę. Przystąpiliśmy już do kolejnego projektu, który wygraliśmy w OBO. Przypomnę, że wygraliśmy pół miliona, dzięki głosującym

– podkreślił Henryk Pach.

Prezes W-M OZR zaznaczył, że chciałby aby wkład finansowy z OBO stanowił część większego projektu, dlatego w tej sprawie spotkał się z prezydent Piotrem Grzymowiczem.

Zaproponowałem prezydentowi, aby pół miliona z OBO wykorzystać jako wkład własny miast w większy projekt. Można pomnożyć te pieniądze.

– podkreślił prezes Pach.

Henryk Pach powiedział również, że złożył prezydentowi wniosek na przedłużenie dzierżawy. Przez ostatnie 1,5 roku stadion przy Gietkowskiej ożył. Dużo się tam zadziało, przy udziale naszych darczyńców – dodał prezes.

Posłuchaj rozmowy Piotra Świniarskiego.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w stadion, rugby, Henryk Pach
Trwają prace wokół stadionu przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie. „To ogromne przedsięwzięcie”

Stadion przy ul. Gietkowskiej w Olsztynie odzyskuje dawny blask. Dzięki inicjatywie Rugby Team Olsztyn i dwukrotnej wygranej w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim trwa jego gruntowny remont. Obiekt...

Zamknij
RadioOlsztynTV