Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Harcerski powrót do pracy

Harcerze, wędrownicy i instruktorzy ze Związku Harcerstwa Polskiego ziemi braniewskiej rozpoczynają kolejny rok pracy i zabawy.

Tradycyjny „Harcerski start” odbywa się tym razem w Pieniężnie. W tym roku przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Pieniężno organizatorem i gospodarzem zlotu jest 11. Drużyna Starszoharcerska „Melcekuke” w Pieniężnie.

„Harcerski start” przebiega pod hasłem „Harcerze poznają drogi Mikołaja Kopernika”. Przy okazji druhowie i druhny poznają lepiej Pieniężno i okolice miasta. Podzieleni na zespoły muszą zmierzyć się z zadaniem zlotowym. Każdy zespół ma do przejścia wyznaczoną trasę. Na trasie są obiekty charakterystyczne dla Pieniężna — pozostałości dawnej działalności mieszkańców miasteczka. Harcerze muszą uwiecznić je na zdjęciach lub filmikach.

Z zebranego materiału fotograficznego każdy zespół opracuje prezentację pod tytułem „Pieniężno moimi oczami» . Prezentacje ocenią instruktorzy hufca. (wandrea/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażacy, czy przemytnicy?

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przyłapani na próbie przemytu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Radio Olsztyn jako pierwsze dotarło do informacji o zdarzeniu, które miało miejsce w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV