Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Handlował podróbkami

Mieszkaniec powiatu mrągowskiego wprowadzał na rynek podrobione środki ochrony roślin znanych światowych marek. Preparaty nie były dopuszczone do obrotu w Polsce i nie miały wymaganych certyfikatów.

Tomasz S. miał je sprowadzać z Ukrainy, a odbiorcami byli klienci indywidualni i firmy. Podrobione były opakowania, zawartość, oznaczenia i hologramy. Policjanci pod nadzorem mrągowskiej prokuratury przeszukali kilkanaście miejsc w siedmiu województwach: mazowieckim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim, podkarpackim, wielkopolskim i warmińsko-mazurskim.

W sklepach, budynkach gospodarczych i hurtowniach znaleźli kilkaset nielegalnych opakowań środków ochrony roślin. Natomiast na posesji 40-latka spod Mrągowa były przygotowane do wysyłki paczki z podrobionymi produktami.

Zawiadomienie w sprawie wprowadzania do obrotu nielegalnych środków ochrony roślin złożyli przedstawiciele prawni jednej z poszkodowanych firm. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkaniec powiatu mrągowskiego prowadził nielegalną sprzedaż od około roku. Ogłoszenia umieszczał na rolniczych stronach internetowych. Nie był jednak wpisany do rejestru przedsiębiorców Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Nie miał też przeszkolenia ze sprzedaży takich środków.

Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu podrobionych środków ochrony roślin i uczynienia z przestępstwa stałego źródła dochodu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. (kan/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, oszust, dystrybutor, podróbki
Dom Mendelsohna

Bet Tahara, żydowski dom przedpogrzebowy został zaprojektowany przez Ericha Mendelsohna, światowej sławy architekta urodzonego w przedwojennym Olsztynie (Allenstein). Budynek, postawiony w 1913 roku, wraz z  cmentarzem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV