Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Halina Kiriew najlepszą bibliotekarką na Warmii i Mazurach: „Bibliotekarze zamienili się w instruktorów”

Halina Kiriew kieruje Gminną Biblioteką Publiczną w Świątkach

Dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach Halina Kiriew została uznana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich najlepszą bibliotekarką w województwie.

Przewodniczący oddziału warmińko-mazurskiego Krzysztof Dąbkowski podkreśla fakt, że w niewielkiej miejscowości placówka ta pełni znaczącą kulturotwórczą rolę.

Pełni funkcję domu kultury i miejsca spotkań i miejsca, które ma się inspirować do aktywności społecznej, i jednocześnie pełni funkcję jaką jest promocja czytelnictwa i dostarcza książki.

00:00 / 00:00

Laureatkę zaszczytnego tytułu Halinę Kiriew bardzo cieszy uznanie, bo – jak powiedziała  – już od 2004 roku biblioteka, którą kieruje ma do zaoferowania coś więcej, niż wypożyczanie książek.

 Okazało się, że mamy różnego rodzaju talenty. Bibliotekarze zamienili się w instruktorów. Każdy z nas prowadzi jakieś zajęcia. Oprócz imprez czytelniczych organizujemy zajęcia artystyczne.

00:00 / 00:00

Biblioteka w Świątkach ma także swoją filię w Kwiecewie. Na czytelników czeka 24 tysiące książek, a zasób ten powiększa się o tysiąc nowych pozycji rocznie. W tym roku Halina Kiriew zajęła także 5. miejsce w ogólnopolskim rankingu bibliotekarzy.

Autor: R.Lesiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bibioteka, bibliotekarka
Olsztyn gospodarzem Forum Młodych Bibliotekarzy

Statystyczny Polak czyta jedną książkę rocznie - wynika z badań Biblioteki Narodowej. Aby zyskać nowych czytelników bibliotekarze muszą mieć coraz nowszą i bardziej interesującą ofertą. Ułatwić...

Zamknij
RadioOlsztynTV