Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hala Urania zmieniła się w wielki plac budowy. ZDJĘCIA


Od dwóch tygodni trwa rozbiórka hali Urania. Jak postępują prace?

Jedyne, co może świadczyć o rozbiórce hali Urania, to okalający przyszłą budowę płot, hałdy zdemontowanych części wyposażenia z obu budynków, kilka dziur w ścianach i robotnicy uwijający się przy karczowaniu terenu. Jak powiedział rzecznik przedsiębiorstwa, które prowadzi roboty, za kilka tygodni przeprowadzona zostanie rozbiórka mniejszego budynku, a dopiero później hali. Wciąż też trwają prace związane z projektowaniem wytrzymałości konstrukcji hali tak, aby sprawdzić czy utrzyma ona nową kopułę. A co do tej ostatniej, to wiadomo tylko tyle, że będzie składała się z elementów.

Termin oddania do użytku nowej hali Urania zaplanowano na lato 2023 roku. Koszt inwestycji to 195 mln złotych. Ponad 131 milionów to dofinansowanie unijne. Nowa hala Urania pomieści w głównej bryle, gdzie znajdzie się wielofunkcyjne boisko, 4 tysiące osób. W mniejszej zaplanowano salę treningowo-rozgrzewkową z widownią na 500 osób, salę do podnoszenia ciężarów, szatnię i pomieszczenia rehabilitacyjne. Pomiędzy bryłami znajdzie swoje miejsce zadaszona ściana wspinaczkowa, a pod obiektem podziemny parking. Wybudowane zostanie też lodowisko.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

Zdjęcia: Ł. Sadlak
Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, przebudowa, hala, urania, video
Propozycja debaty liderów PiS i PO oraz pomysł na skrócenie czasu pracy. Obejrzyj Poranne Pytania

Czy polityczna debata między Jarosławem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem ma sens? Zastanawiali się nad tym posłowie Janusz Cichoń z KO i Wojciech Kossakowski z PiS, którzy...

Zamknij
RadioOlsztynTV