Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Gwiezdne wojny” w Zajezdni Trolejbusowej

Fot. MOK Olsztyn

Gratka dla miłośników „Gwiezdnych wojen”. Kilkadziesiąt misternie wykonanych kopii pojazdów z filmu George’a Lucasa można oglądać w Olsztynie.

To prezentacja mistrzów modelarstwa filmowego z elbląsko-ostrołęckiej grupy YAVIN. Ten rodzinny zespół specjalizuje się w ręcznym tworzeniu statków kosmicznych i postaci. Modelarze nie korzystają z drukarek 3D, a w ich eksponatach można dostrzec najdrobniejsze szczegóły znane z filmu.

Swoje prace od lat pokazują w wielu miastach nie tylko Europy, bardzo często na wydarzeniach związanych z kultowym filmem.

Na wystawie w olsztyńskiej Zajezdni Trolejbusowej jest także premierowy eksponat, to fragment Gwiazdy Śmierci – filmowej stacji kosmicznej mogącej niszczyć planety. Ciekawostką jest to, że na eksponatach, które są wykonane w określonej skali, można zobaczyć autografy twórców filmu. By właściwie wyeksponować te niezwykłe obiekty, do Zajezdni przywieziono tonę piasku, a w pomieszczeniu zamontowano specjalne oświetlenie.

Posłuchaj wypowiedzi

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w wystawa, Gwiezdne Wojny
Ełk uczcił wizytę papieża Polaka, który patronuje miastu

Mija 25 lat od wizyty papieża Jana Pawła II w Ełku. 8 czerwca to również Dzień Patrona Miasta. Jana Paweł II przyjechał do Ełku 8 czerwca...

Zamknij
RadioOlsztynTV