Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gumowy wąż zaprowadził policjantów do zagajnika z uprawą konopi indyjskich. Plantatorzy osłupieli na widok kryminalnych

Krzewy z plantacji konopi indyjskich pod Pasłękiem, fot. KMP

Policjanci kryminalni z Elbląga, zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zlikwidowali plantację konopi indyjskich pod Pasłękiem. Plantacja w leśnym zagajniku liczyła ponad 500 metrów kwadratowych i rosło na niej 480 krzewów konopi.

Policjanci kryminalni z Elbląga oceniają, iż z tej ilości krzewów można wyprodukować ponad 12 kg suszu marihuany o czarnorynkowej wartości 360 tysięcy złotych. Dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Plantacja była położona z daleka od siedzib ludzkich zupełnie na uboczu. Podczas przeszukania posesji oraz terenu przyległego zauważyliśmy gumowy wąż o długości kilkudziesięciu metrów, który prowadził do leśnego zagajnika. To nim nawadniano plantację konopi

– mówi policjant operacyjny.
Na obszarze o około 50 metrach długości i 10 szerokości rozmieszczone były sadzonki konopi. Było to 480 doniczek z ukształtowanymi już krzewami. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni znajdowali się na plantacji.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Krzewy z plantacji konopi indyjskich pod Pasłękiem, fot. KMP

autor:KMP/A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w marihuana
Policja zlikwidowała cztery plantacje konopi indyjskich pod Olsztynem

35-letni mieszkaniec olsztyńskiego Zatorza miał w swoim mieszkaniu 16 krzaków marihuany i gotowy susz. Okazało się, że to nie jedyna jego hodowla. Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV