Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer przedstawili program Koalicji Obywatelskiej dla Warmii i Mazur

Fot. K. Grabowska

Liderzy Koalicji Obywatelskiej przyjechali do Elbląga i Olsztyna, by poprzeć kandydatów w wyborach samorządowych oraz zaprezentować swój program wyborczy.

Grzegorz Schetyna podkreślał w Elblągu patriotyzm lokalny i umiejętności menedżerskie kandydata Koalicji – Michała Missana:

00:00 / 00:00

Wtórowała mu Katarzyna Lubnauer. Przypomniała, że Michał Missan jest koordynatorem elbląskiego Działu Ratownictwa Medycznego.

00:00 / 00:00

Elbląg dla Ciebie — z takim hasłem Michał Missan będzie walczył o prezydenturę w Elblągu. Warto dodać, że Koalicja Obywatelska przygotowała także program dla województwa warmińsko-mazurskiego.

Krajowi liderzy Koalicji Obywatelskiej również w Olsztynie przedstawili program wyborczy dla Warmii i Mazur. Są – jak mówili – jedynym ugrupowaniem, które przygotowało 16 programów regionalnych. Na miesiąc przed wyborami samorządowymi przyszedł czas na ich przedstawienie. Ale nie tylko – Grzegorz Schetyna – lider koalicji z ramienia Platformy Obywatelskiej podczas konwentu obiecywał:

Jeśli wygramy, to pierwsze co zrobimy, to przywrócimy Mały Ruch Graniczny.

00:00 / 00:00

Katarzyna Lubnauer odniosła się natomiast do postrzegania Warmii i Mazur przez pryzmat pięknych jezior i lasów:

Mieszkańcy Warmii i Mazur chcą rozwoju gospodarczego.

Przedstawiony podczas konwentu program wyborczy Koalicji Obywatelskiej dla Warmii i Mazur to sześć punktów. Są to: edukacja i kultura dla wszystkich, bezpieczne gminy, regionalny program zdrowotny, rozwój gospodarczy regionu, nowoczesna infrastruktura i region przyjazny dla wszystkich.

Fot. K. Grabowska

Autor: J. Salmonowicz/K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, Grzegorz Schetyna, Michał Missan, Koalicja Obywatelska
Zjednoczona Prawica w Elblągu zarejestrowała kandydatów do wyborów samorządowych

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy do elbląskiej Rady Miasta oraz kandydat na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk już po rejestracji w Miejskiej Komisji Wyborczej - informuje pełnomocnik ugrupowania Janusz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV