Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Lech w drużynie #fairplaynadrodze. Sportowcy i policjanci grają o bezpieczeństwo

Sportowcy i policjanci z Warmii i Mazur apelują o rozsądek na drodze. Od kilku tygodni wspólnie publikują specjalne spoty dotyczące bezpieczeństwa w ramach kampanii #fairplaynadrodze.

W sporcie postawa fair play jest jedną z podstawowych zasad. Tak samo powinno być na drogach. Do tej pory kampania zwracała uwagę na przejścia dla pieszych i zachowanie odpowiedniej prędkości podczas jazdy. Teraz przyszedł czas na odblaski – mówi kom. Krzysztof Wasyńczuk z KWP:

Tylko w ubiegłym roku policjanci zatrzymali 742 osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym bez odblasków. W 2015 roku było ich ponad dwa tysiące.

00:00 / 00:00

W spocie promującym odblaski wystąpił Grzegorz Lech – piłkarz Stomilu Olsztyn. Jak przyznaje, podczas drużynowych wyjazdów na mecze wielokrotnie autokar musiał gwałtownie hamować, aby uniknąć potrącenia niewidocznej osoby idącej poboczem.

00:00 / 00:00

Do tej pory w kampanii #fairplaynadrodze wystąpili siatkarz Jan Hadrava i szczypiornista Marcin Malewski. Wszystkie spoty można obejrzeć na stronie internetowej KWP w Olsztynie.

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, Grzegorz Lech, Krzysztof Wasyńczuk
Józef Dziki: Będziemy walczyć o wzrost wynagrodzenia w sferze budżetowej

Po raz pierwszy w historii w Olsztynie odbędzie się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. - Głównym tematem zjazdu będą podwyżki dla pracowników, głównie jeśli chodzi o...

Zamknij
RadioOlsztynTV