Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Kalinowski: jesteśmy obecni w 300 salonach meblowych w Polsce i 300 poza nią

Grzegorz Kalinowski

Gościem Leszka Cimocha w audycji Po Pierwsze Gospodarka był Grzegorz Kalinowski – dyrektor w Fabryce Mebli Libro w Lubawie. Firma specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych.

Produkcja mebli na Warmii i Mazurach rozwija się, ale wzrastają koszty tej produkcji. Większość mebli trafia za granicę, głównie do Niemiec. Firma ma 4 zakłady i zatrudnia 800 pracowników.

Grzegorz Kalinowski podkreślił, że branża meblowa jest bardzo duża i bardzo rozdrobniona.

Pod względem wielkości sprzedaży plasujemy się gdzieś na 50 miejscu w Polsce. Jest wielu dużych graczy. Pojęcie mebli tez jest duże (…)

Po raz drugi w historii Fabryce Mebli Libro w Lubawie zajęła pierwsze miejsce w rankingu „najlepszy dostawca mebli tapicerowanych” na polskim rynku.

Swoje głosy oddało 170 salonów meblowych. Oceniają to w kilku kategoriach. Chodzi m.in. o atrakcyjność produktu, sprzedaż, design, kontakt z producentem i obsługę sprzedażową (…)  Punktacja jest sumowana i dodawane głosy wszystkich salonów.

Dyrektor w Fabryce Mebli Libro w Lubawie zaznacza, że firma nie ma własnych salonów, a swoje wyroby dostarcza do salonów zajmujących się sprzedażą detaliczną.

W Polsce jesteśmy obecni w około 300 salonach meblowych, poza Polską naliczyłem kolejne 300.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za L. Cimoch

ZOBACZ TAKŻE

RadioOlsztynTV