Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Buczek zakończył karierę

Fot. Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk

29 meczów w reprezentacji Polski, ponad 200 w ekstraklasie i dość. Pochodzący z Olsztyna rugbysta Lechii Gdańsk Grzegorz Buczek kończy karierę.

Mecz biało-zielonych z Budowlanymi Lublin był ostatnim w jego przygodzie z tą dyscypliną sportu. Były gracz Budowlanych Olsztyn był trochę wzruszony, ale, jak się okazuje, ma już opracowany plan na dalszy etap w życiu.

Moja kariera była wspaniała, nie mogłem sobie lepszej wyobrazić. Każdemu życzę kariery tak owocnej i pełnej przygód. Na razie muszę trochę odpocząć, ale tak, jak wszyscy obstawiają, na pewno będzie to coś związane ze sportem, a dokładniej raczej z rugby

– przyznał Grzegorz Buczek.

W 2009 roku przeniósł się z MKS-u Olsztyn, którego jest wychowankiem, do Lechii Gdańsk. Był jej zawodnikiem nieprzerwanie do 2024 roku, a przez ostatnie sezony także kapitanem. Ma na koncie tytuły mistrza Polski zdobyte z tym klubem oraz 29 występów w reprezentacji Polski.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk

Autor: M. Świniarski
Redakcja: K. Ośko
wypowiedź Grzegorza Buczka dzięki uprzejmości Pawła Kwiatkowskiego

Więcej w rugby, Grzegorz Buczek
Rugbystki z Biesala zakończyły sezon

Zawodniczki klubu Rugby Biesal zajęły czwarte miejsce w 1. lidze rugby VII. Mistrzostwo Polski Kobiet po raz czternasty zdobyły zawodniczki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk W turnieju rozegranym...

Zamknij
RadioOlsztynTV