Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gry, wystawy i wykłady. Świętowanie urodzin Mikołaja Kopernika przeniosło się do sieci

Fot. A. Pastuszka

Muzeum Mikołaja Kopernika z Fromborka przez cały tydzień świętuje urodziny znanego astronoma i najbardziej popularnego mieszkańca Warmii.

Każdego dnia w mediach społecznościowych pojawiają się nowe wystawy, wykłady oraz opowieści związane z Kopernikiem. Mimo że muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku jest już otwarte dla zwiedzających, świętowanie urodzin Mikołaja Kopernika przeniosło się do sieci.

Zmieniona formuła pozwala na świętowanie nie tylko przez jeden dzień. Muzealnicy przygotowali kilka atrakcji. W mediach społecznościowych można m.in. rozwiązać quiz w pokoju zagadek, poznać przyrządy obserwacyjne Kopernika, a także dowiedzieć się, gdzie w Polsce oraz na całym świecie znajdują się pomniki astronoma.

Świętowanie zakończy wykład Karoliny Karpińskiej „Matematyka Kopernika na tle osiągnięć naukowych jego czasu”. Wszystkie wystawy, wykłady oraz quizy dostępne są na profilu społecznościowym Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Otwarto także dwie wirtualne wystawy: „Kopernik w twórczości polskich medalierów” oraz „Wszystko jest liczbą”. Można je zobaczyć na żywo odwiedzając fromborskie muzeum.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, gra, urodziny, wystawa, astronom, Mikołaj Kopernik, wykład
Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku otworzyło wszystkie swoje obiekty

Turyści mogą obejrzeć wystawy w dawnym Pałacu Biskupim, który znajduje się na Wzgórzu Katedralnym oraz dawny Szpital św. Ducha. Po dłuższej przerwie ponownie otwarto także planetarium....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV