Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Grupa elbląskich działaczy uhonorowana Krzyżami Wolności i Solidarności

Kolejna grupa elbląskich działaczy opozycji antykomunistycznej z lat 80. została uhonorowana Krzyżami Wolności i Solidarności, nadawanymi przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wnioski o ich nagrodzenie złożył gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

W gronie zasłużonych dla Polski jest Grzegorz Wołoszczak, działacz Solidarności i Solidarności Walczącej, który podkreśla, że nie zabiegał o wyróżnienia i jest wdzięczny, że ktoś dostrzegł jego pracę.

00:00 / 00:00

Krzyże Wolności i Solidarności otrzymali również Dariusz Wódz, Czesław Skoczeń, Marek Paweł Bukowski, Wacław Bielecki oraz pośmiertnie Michał Maria Chrzanowski, Barbara Kurek i ks. Tadeusz Brandys z Braniewa.

Wspieraniem dawnych opozycjonistów zajmuje się Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych i Represjonowanych w latach 1980-1990 Regionu Elbląskiego. Dzięki temu jest już około sto osób, którym za ich zasługi nadano to odznaczenie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzyż Wolności i Solidarności.
W czasach PRL-u sprzeciwiał się władzy totalitarnej. Elblążanin został wyróżniony przez IPN

Elblążanin Jerzy Żuchowski został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. Jest to jedna z tych osób, które nie są powszechnie znane z imienia i nazwiska, a w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV