Działdowo, Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Groźny pożar w Działdowie. Szacowane są straty i ustalane przyczyny

Fot. st. bryg. Leszek Góralski i Andrzej Demus
Pożar kamienicy przy ulicy Jagiełły w Działdowie. Spaliły się poddasze i dach. Wśród ewakuowanych byli niepełnosprawni.
Przed ogniem ratowano także sąsiedni budynek mieszkalny. W sumie ewakuowanych zostało szesnaście osób.
W akcji uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej z całego powiatu, w sumie kilkunastu strażaków. Wszystko działo się bardzo szybko.
Pożarem, w dość zaawansowanym stopniu, objęte były poddasze kamienicy oraz dach. W momencie, gdy strażacy dojechali na miejsce trwała ewakuacja mieszkańców. Samodzielnie budynek opuściło siedem osób. Dwóm osobom, poruszającym się na wózkach, strażacy pomogli opuścić budynek
– powiedział rzecznik straży pożarnej w Działdowie kapitan Jakub Poniatowski.
Ewakuowano także siedmioro mieszkańców zagrożonej, sąsiedniego budynku, który udało się obronić przed ogniem.
Nikomu nic się nie stało, ale dziewięć osób straciło dach nad głową. O tym czy częściowo spalona kamienica będzie nadawała się do eksploatacji zdecyduje nadzór budowlany.
Biegli z zakresu pożarnictwa ustalą przyczyny pożaru. Dziś na miejscu pogorzeliska będą prowadzone prace porządkowe.
Posłuchaj wypowiedzi

Fot. st. bryg. Leszek Góralski i Andrzej Demus
Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy