Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groźny pożar kamienicy w Reszlu. Z budynku ewakuowano 18 osób

Pożar kamienicy w Reszlu. Fot. Facebook OSP Korsze

50 strażaków walczyło całą noc z pożarem kamienicy przy ulicy Reymonta w Reszlu. Ogień pojawił się przed północą na poddaszu jednego z domów wielorodzinnych stojących w zwartej zabudowie.

Istniało niebezpieczeństwo, że pożar się rozprzestrzeni – mówi starszy kapitan Łukasz Kowalski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Z budynku ewakuowano 18 osób, które znalazły schronienie u swoich rodzin. Jedna osoba podtruła się lekko dymem, ale została na miejscu zbadana przez ratowników i nie było potrzeby jej hospitalizacji.

00:00 / 00:00

Całkowicie spaliło się mieszkanie na poddaszu i prawie całe poszycie dachowe kamienicy. W akcji uczestniczyło kilkanaście zastępów strażackich z kilku warmińsko-mazurskich miejscowości. Inspektor nadzoru budowlanego oceni czy budynek nadaje się do ponownego zamieszkania. Służby przystępują do organizowania pomocy pogorzelcom – informuje burmistrz Reszla Marek Janiszewski:

00:00 / 00:00

Straty i przyczyny ognia ustalą biegli z zakresu pożarnictwa.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, straż pożarna, strażacy, kamienica, uwaga, pilne
Kilkanaście interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem. Synoptycy zalecają ostrożność i śledzenie komunikatów

W ciągu ostatnich godzin warmińsko-mazurscy strażacy wyjeżdżali kilkanaście razy do usuwania skutków silnego wiatru, który wieje dziś w regionie. Od rana służby usuwają z dróg powalone...

Zamknij
RadioOlsztynTV