Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groźne pożary w regionie. Nie żyją trzy osoby, dwie rodziny straciły dach nad głową

Fot. Łukasz Węglewski

W pierwszą sobotę grudnia na Warmii i Mazurach doszło do kilku pożarów. Zginęły trzy osoby.

Do tragicznego wypadku doszło w pożarze pustostanu w Giżycku, gdzie zginęły trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. Prawdopodobnie byli to bezdomni.

Na pomoc gminy mogą liczyć pogorzelcy z m. Drulity – zapewniają władze Pasłęka. W sobotę wieczorem dwie rodziny straciły dach nad głową i dorobek życia, gdy ogień zniszczył budynek mieszkalny we wsi. Bez domu została matka z piątką dzieci, z czego czworo jest już pełnoletnich oraz czterosobowa rodzina – troje dorosłych i dziecko. Tej drugiej rodzinie pracodawca jednej z poszkodowanych zaproponował lokal zastępczy w Drulitach. Jak powiedział Radiu Olsztyn Patryk Kwieciński, kierownik referatu spraw obywatelskich w pasłęckim ratuszu, dziś proboszcz miejscowej parafii rozpoczął wśród wiernych zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców. Jutro Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pasłęku ma przyznać pogorzelcom doraźne zasiłki na bieżące potrzeby. Z kolei władze gminy spotkają się z poszkodowanymi, by dowiedzieć się co jest najbardziej potrzebne i zdecydować o dalszych działaniach na rzecz ofiar pożaru w Drulitach.

W Olsztynie paliła się altana przy ulicy Bałtyckiej. Przebywało w niej trzech bezdomnych. Cała trójka, po badaniu na miejscu, została zabrana do szpitala.

Z kolei w Słobitach w powiecie braniewskim, podczas malowania pieca centralnego ogrzewania, zapaliła się farba. Mężczyzna, który malował piec, trafił do szpitala z poparzeniami ręki i nogi.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, śmierć, Giżycko, tragedia, Słobity
Śmiertelne potrącenie między Bagienicami a Sorkwitami. Policja poszukuje sprawcy

Warmińsko- mazurska policja szuka kierowcy auta osobowego, który w piątek (30.11) po godz. 17 na drodze krajowej nr 16 między miejscowościami Bagienice - Sorkwity potrącił pieszego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV