Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grozili policjantowi bronią. Dwaj mieszkańcy Olsztyna usłyszeli zarzuty

Dwaj mieszkańcy Olsztyna usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej i czynnej napaści na funkcjonariusza. 28 i 39-latek podczas zatrzymania zagrozili mu bronią.

Policjant, który był po służbie zauważył w jednym z olsztyńskich sklepów złodzieja i próbował go zatrzymać.

Kiedy mężczyzna dowiedział się, że ma do czynienia z policjantem, stał się agresywny. Po chwili podszedł do niego drugi mężczyzna i obaj zaatakowali funkcjonariusza

– relacjonuje mł. asp. Andrzej Jurkun z komendy policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jeden z nich wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i skierował go w stronę policjanta, grożąc jego użyciem. Obaj mężczyźni uciekli, ale już po kilku godzinach zostali zatrzymani w jednym z mieszkań na terenie miasta.

W trakcie przeszukania znaleziono broń pneumatyczną, która w chwili zdarzenia w sklepie była najprawdopodobniej załadowana. Jej użycie mogło doprowadzić do poważnego uszkodzenia ciała.

00:00 / 00:00

28 i 39-latek byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa i będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, Olsztyn, kradzież, broń
„Pożyczyli” sobie ciężarówkę i porzucili pod Olsztynem

Kilka miesięcy trwało wyjaśnianie okoliczności „zniknięcia” ciężarówki z jednego z olsztyńskich parkingów. Do kradzieży wywrotki doszło pod koniec sierpnia zeszłego roku. Auto znaleziono dość szybko. Było...

Zamknij
RadioOlsztynTV