Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gratka dla miłośników gotowania. W Olsztynie rusza kolejna edycja projektu „Like a Chef”

Fot. Kuźnia Społeczna

W sobotę ruszyła kolejna edycja projektu „Like a Chef” Banku Żywności w Olsztynie. To oferta kursu kulinarnego dla osób bezrobotnych lub tych, które chciałyby zmienić pracę.

Kurs Like a Chef realizowany jest w wyposażonej kuchni warsztatowej Kuźni Społecznej. W programie organizatorzy przewidzieli m.in. naukę przygotowywania wywarów, sosów, marynat, chłodników, śniadań, dań makaronowych, wegańskich, wegetariańskich, mięsnych, rybnych czy deserów.

Żeby się czegoś nauczyć, trzeba tego dotkną, spróbować, posmakować. Zobaczyć co nie wyszło, a co wyszło fajnie. Zapraszamy do naszej kuchni warsztatowej codziennie na około cztery godziny. To możliwości podniesienia kompetencji dla osób, które mają trochę więcej czasu

– mówiła Aneta Janikowska-Kiśluk z Banku Żywności.

W tym roku startuje trzecia edycja projektu. Początkowo kurs był kierowany wyłącznie do obywateli Ukrainy. W minionym roku były to już grupy mieszane. Obecnie w szkoleniu może wziąć udział każdy zainteresowany. – Widzimy już sukcesy tych projektów. Wiemy, że kilka osób znalazło pracę w branży HoReCa – czyli gastronomii lub hotelarstwie – dodała Aneta Janikowska-Kiśluk.

Dziś ruszyły zapisy, a pierwsza grupa wystartuje od marca. W tym roku zaplanowano cztery szkolenia pn. „Like a Chef”.

Posłuchaj wypowiedzi

Autor. K. Grabowska
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w gotowanie, Kuźnia Społeczna
Bank Żywności chce stworzyć sklep społeczny

Bank Żywności w Olsztynie planuje otwarcie Sklepu Społecznego Kuźnia. Będzie tam można kupić nowy towar w atrakcyjnych cenach, a pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na cele statutowe....

Zamknij
RadioOlsztynTV