DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Grad medali młodych lekkoatletów w Tallinnie

Cztery medale zdobyli zawodnicy z Warmii i Mazur podczas zakończonych w Tallinnie lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Karol Zalewski z AZS-u UWM Olsztyn Młodzieżowym Mistrzem Europy w biegu na 200 metrów. Reprezentant Polski osiągnął w finale czas 20 sekund 49 setnych. Olsztynianin dorzucił też srebro w sztafecie 4×400 metrów.

Kacper Oleszczuk z Polonii Pasłęk wynikiem wywalczył złoto w rzucie oszczepem. Jego wynik to 82 metry i 29 centymetrów (poprawił rekord życiowy o prawie 5 metrów). Brąz w pchnięciu kulą zdobył natomiast Andrzej Regin z Gwardii Szczytno. Tu także życiówka – 19 metrów i 8 centymetrów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – Tallinn 2015 (finały z udziałem reprezentantów z Warmii i Mazur)

Więcej w lekkoatletyka, Tallinn, Kacper Oleszczuk
Sprinter z Olsztyna najszybszy w Europie!

Karol Zalewski- reprezentant Polski i AZS-u UWM Olsztyn - wygrał bieg na 200 metrów podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w estońskim Tallinnie! W finale osiągnął czas 20...