Gospodarze zdominowali MP w pływaniu na wodach otwartych Olsztyn 2017

Gospodarze zdominowali Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych Olsztyn 2017. Po wczorajszych (środa) medalach indywidualnych, dziś (czwartek) – nie pozostawili złudzeń rywalom w sztafetach.

Tytuł mistrzowski zdobyli zawodnicy Kormorana Olsztyn (Ewa Jaszczuk, Krzysztof Pielowski, Bartłomiej Kubkowski), a brąz – druga drużyna tego klubu (Wiktoria Szeluga, Kacper Jurczak i Hubert Bruzdewicz).

Organizacyjnie zawody były przygotowane poprawnie. Do ideału trochę zabrakło, ale jak powiedział nam Krzysztof Pielowski, organizatorzy bardzo późno dowiedzieli się, że czempionat odbędzie się w Olsztynie, a nie w Dąbrowie Górniczej, jak wcześniej planowano.

00:00 / 00:00

Olsztynianie w sumie zdobyli w mistrzostwach 15 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

M.Świniarski

Więcej w jezioro Ukiel, Kormoran Olsztyn
Zawodnik Kormorana ramię w ramię z mistrzami świata nad Balatonem

Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn zajął 12. miejsce w pływackich mistrzostwach świata na wodach otwartych w wyścigu na pięć kilometrów na jeziorze Balaton. Krzysztof Pielowski przyznaje, że...