Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Góra Chrobrego podzieliła elbląskich radnych

Góra Chrobrego w Elblągu. Fot. nadesłane

Zamieszanie wokół ewentualnego przejęcia przez samorząd Elbląga stacji narciarskiej na Górze Chrobrego. Prywatna spółka o tej samej nazwie zrezygnowała z prowadzenia tam działalności i zaproponowała, by miasto odkupiło wyposażenie stacji.

Decyzji w tej sprawie nie ma, a prezydent Elbląga powołał specjalny zespół, który ma przyjrzeć się sprawie. Do prac nie włączyli się przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości. My w tym spektaklu nie chcemy brać udziału – tłumaczy radny Rafał Traks i dodaje:

Okazuje się, że pan prezydent powołuje zespół, w którym są jego przedstawiciele i koalicjanci.

Jego zdaniem przejęcie majątku miałoby nastąpić m.in. bez analiz ekonomicznych. To nie oznacza, że Elbląg nie potrzebuje stacji narciarskiej, ale klub radnych PiS twierdzi, że mieszkańcy nie mogą ponosić konsekwencji nietrafionych inwestycji prywatnych firm.

Klub czekuje do końca kwietnia prognozy, w której zawarty będzie całoroczny plan prowadzenia Góry Chrobrego, wraz z prognozą finansową.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, śnieg, Narty, gora chrobrego, Witold Wróblewski, stacja narciarska
„W wyborach samorządowych warto stawiać na ludzi odważnych”. Mariusz Błaszczak odpowiadał na pytania mieszkańców Morąga

W wyborach samorządowych proszę stawiać na ludzi odważnych, którzy dają gwarancję, że nie będą ulegać lokalnym układom i będą w stanie doprowadzić do zmiany - mówił...

Zamknij
RadioOlsztynTV