Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminy rozpoczynają przyjmowanie wniosków o dopłaty do węgla

Od dziś obowiązuje rozporządzenie, które określa wzór wniosku o dodatek węglowy. W Olsztynie przyjmowaniem dokumentów zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wnioski można składać zarówno drogą elektroniczną, jak i w postaci papierowej – powiedziała Radiu Olsztyn dyrektor Ośrodka Elżbieta Skaskiewicz.

Wnioski elektronicznie przez ePUAP można składać, w urzędzie od jutra. Dodatek ma być wypłacony w ciągu 30 dni od złożenia dokumentu. Jeśli chodzi o wniosek papierowy, to też zapraszamy od jutra. Będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

00:00 / 00:00

Z jednorazowej dopłaty do węgla w wysokości 3 tysięcy złotych może skorzystać gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania są urządzenia opalane węglem. Wcześniej ich właściciel musi to zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Deklaracje można było składać do 30 czerwca tego roku, ale w praktyce system nadal działa i wciąż można składać dokumenty, zarówno osobiście w urzędzie gminy, jak i elektronicznie.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, MOPS, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, węgiel, koszty, dopłaty do węgla
Pisz ma pomysł i pieniądze na wsparcie ofiar przestępstw

Pisz pełen mocy przeciw przemocy - to projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który ma pomóc osobom dotkniętym przemocą. Są pieniądze na jego realizację. Samorząd otrzymał 100...

Zamknij
RadioOlsztynTV