Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminy popegeerowskie dostaną pieniądze na inwestycje

fot. A. Pulińska

135 inwestycji i 320 milionów złotych dofinansowania z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla warmińsko-mazurskich samorządów, w których niegdyś były PGR-y. W Pasymiu przekazano gminom promesy. Najwyższe dofinansowania są na poziomie 98% kosztów inwestycji.

Obecny na przekazaniu promes wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży zapewniał, że program zostanie utrzymany

Będziemy je ogłaszali i wręczali tak długo, jak długo będą potrzeby – to znaczy: jak długo deficyty, te niesprawiedliwości, które są konsekwencją takiego, a nie innego kursu przyjętego w okresie transformacji ustrojowej. Tak długo, gdy będzie taka potrzeba. Tak długo, jak będą niesprawiedliwości do wyrównania, będziemy to robili.

00:00 / 00:00

O pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych starała się m.in. gmina Kętrzyn. Jakie wnioski otrzymają dofinansowanie? Mówił o tym wójt Paweł Bobrowski.

Budowa remizy w OSP Wilkowo w miejscowości Wilkowo, długo długo wyczekiwana, i drugi wniosek dotyczy zmiany źródeł ciepła, pompy ciepła świetlicach wiejskich.

00:00 / 00:00

– Powiat nidzicki zrealizuje dwie inwestycje – powiedział starosta Marcin Paliński.

Pierwszy projekt to jest budowa, a raczej rozbudowa w systemie modułowym stacji poradni psychologiczno-pedagogicznej i drugi to jest utworzenie nowoczesnej stacji CNC dla uczniów.

00:00 / 00:00

Obecna na uroczystości posłanka PiS Iwona Arent przyznała, że docenia współpracę samorządów z rządem przy okazji tego programu.

To państwo wiecie, co jest potrzebne w gminach najbardziej, to państwo wiecie, na jakie inwestycje potrzebne są pieniądze.

00:00 / 00:00

Wojewoda Artur Chojecki podkreślił, że w trudnym dla gospodarki momencie, należy zabiegać o rozwój dla państwa.

I tutaj najlepszą receptą jest inwestowanie.

00:00 / 00:00

Spośród 135 projektów 68 z nich zostało sklasyfikowanych jako drogowe, 35 jako budowlane, 22 jako wodno-kanalizacyjne i 10 jako szkolne.

Program Inwestycji Strategicznych realizowany jest za pomocą promes inwestycyjnych udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. P. Getka

fot. A. Pulińska

fot. A. Pulińska

fot. A. Pulińska

fot. A. Pulińska

fot. A. Pulińska

fot. A. Pulińska

fot. P. Getka

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, dofinansowanie, promesy, video
Pogoda nie wpłynęła na rezultat. Na Polach Grunwaldu odbyła się inscenizacja bitwy

Mimo ulewnego deszczu i porywistego wiatru na początku bitwy, wojska polsko-litewskie znów wygrały z Krzyżakami. Inscenizację na polach grunwaldzkich obserwowało kilkadziesiąt tysięcy osób. Ci, których spotkał...

Zamknij
RadioOlsztynTV