Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gminy mogą skorzystać na wysokiej frekwencji wyborczej. 5 lat temu Warmia i Mazury były na szarym końcu. Jak będzie teraz?


„Bitwa o wozy” – pod takim hasłem MSWiA chce zachęcać do udziału w wyborach prezydenckich. W nagrodę, lokalne jednostki OSP dostaną wozy strażackie.

Gminy do 20 tysięcy mieszkańców, o najwyższej frekwencji wyborczej w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzymają pieniądze na wóz strażacki.

Warto zawalczyć, bo wsparcie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na pewno się przyda – mówi st. kpt. Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowało zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym w całej Polsce. Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w wysokości 200 tysięcy złotych. Wiele mniejszych gmin nie było stać na takie dofinansowanie. Teraz 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.

Województwo warmińsko-mazurskie w pierwszej turze wyborów 5 lat temu nie mogło poszczycić się wysoką frekwencją. Do urn poszło 42,03 procenta wyborców i był to najgorszy wynik w kraju.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, gminy, frekwencja
Manager, lekarz, nauczyciel akademicki. Co warto wiedzieć o kandydatach na prezydenta Polski?

Manager, lekarz, nauczyciel akademicki – to tylko niektóre z zawodów wykonywane przez kandydatów biorących udział w tegorocznych wyborach. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała czym się zajmują oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV