Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głosowanie korespondencyjne do Parlamentu Europejskiego. Mija termin zgłoszeń

Fot. PAP/Leszek Szymański

Mija termin zgłoszenia komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z takiej możliwości mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami i powyżej 60. roku życia.

Jak wyjaśnił dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Piotr Sarnacki, zgłoszenia należy składać do właściwego komisarza wyborczego.

Osoba, która dokona takiego zgłoszenia, otrzyma przez Pocztę Polską pakiet. Będą w nim karta do głosowania, instrukcja jak ją wypełnić oraz oświadczenie o tajnym i osobistym głosowaniu. Po wypełnieniu kartę i oświadczenie trzeba odesłać do obwodowej komisji wyborczej

– wyjaśnił.

Osoby niepełnosprawne i powyżej 60. roku życia mogą też zagłosować przez pełnomocnika. W tym przypadku termin złożenia odpowiedniemu wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi miasta wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa upływa w piątek 31 maja. Można także skorzystać z prawa do transportu do lokalu wyborczego w gminie, w której nie funkcjonuje gminny przewóz pasażerski. Termin zgłoszenia takiej potrzeby przez niepełnosprawnego wyborcę lub seniora mija również dziś. Zgłoszenia przyjmują urzędy gmin lub miast.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Więcej w niepełnosprawni, głosowanie
Elbląg nadał TON żeby przybliżyć problemy osób niepełnosprawnych

Występy, warsztaty i wspólne rozmowy. W Elblągu zakończył się Tydzień Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem "Elbląg nadaje TON". Z tej okazji na Starym Mieście odbył się festyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV