Giżycko świętuje Dni Miasta. Wystawy, muzyka i świetlna twierdza
W ten weekend Giżycko zaprasza mieszkańców i turystów na wspólne świętowanie Dni Miasta. W programie wydarzeń znalazły się wystawy, koncerty i wiele innych atrakcji dla całych rodzin.
Wydarzenia rozpoczną się już w sobotę i potrwają do niedzieli. Jednym z punktów programu jest wystawa fotograficzna Zenona Kucharka, przygotowana przez Giżyckie Archiwum Cyfrowe. Na zdjęciach będzie można zobaczyć, jak wyglądało Giżycko w minionych dekadach. To wyjątkowa okazja do sentymentalnej podróży przez historię miasta.
Z kolei amfiteatr przy kładce zamieni się w muzyczną scenę – wystąpią tam młodzi artyści z I Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Będzie to prawdziwa uczta dla miłośników lokalnych talentów i muzyki na żywo.
Nie zabraknie również czegoś dla kolekcjonerów i miłośników rękodzieła – przy Kanale Łuczańskim odbędzie się Kiermasz Rozmaitości, gdzie będzie można nabyć pamiątki, wyroby lokalnych rzemieślników i unikatowe drobiazgi.
Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu będzie sobotni wieczór w Twierdzy Boyen, która zamieni się w Twierdzę Światła. Widowisko świetlne zapowiada się jako magiczne zakończenie dnia.
Finałem dwudniowego świętowania będzie koncert Zespołu Muzyki Dawnej Jerycho, który odbędzie się w niedzielę o godz. 18:30 w kościele św. Anny. Grupa specjalizuje się w dawnych pieśniach liturgicznych i muzyce tradycyjnej, a ich występ będzie wyjątkowym zwieńczeniem miejskiego święta.
Organizatorzy zapraszają wszystkich – mieszkańców i gości – do wspólnego świętowania Dni Giżycka.



















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





