Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Egzamin gimnazjalny na półmetku

Egzamin gimnazjalistów. Fot. Izabela Malewska

Dziś gimnazjaliści sprawdzają swoją wiedzę z matematyki i nauk przyrodniczych. Wczoraj pisali test z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.

Na Warmii i Mazurach do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło prawie 14,5 tysiąca uczniów. Przed godziną 10 uczniowie zakończyli pisanie testów z przedmiotów przyrodniczych. Gimnazjaliści przyznają, że w tym roku najtrudniejsze byłe zadania z chemii.

00:00 / 00:00

Teraz trwa egzamin z matematyki. To właśnie części matematycznej uczniowie boją się najbardziej.

Andrzej Tymecki – dyrektor gimnazjum nr 12 w Olsztynie wierzy, że uczniowie z jego szkoły są dobrze przygotowani. Nie ukrywa jednak, że egzamin oceni także pracę nauczycieli.

00:00 / 00:00

Jutro gimnazjalistów czeka egzamin z języków obcych. Testy gimnazjalne są obowiązkowe. Napisanie sprawdzianu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminów poznamy 19 czerwca. To od nich zależeć będzie, czy młodzież trafi do wymarzonej szkoły średniej.

 

(imal/iar/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, edukacja, gimnazjum, egzamin gimnazjalny
Gimnazjaliści rozpoczęli egzaminy

360 tysięcy uczniów kończy pisać pierwszą część egzaminu gimnazjalnego. Przez 60 minut rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę humanistyczną - historię i wiedzę o społeczeństwie. Jak mówili...

Zamknij
RadioOlsztynTV