Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GIF wzmacnia nadzór nad sprzedażą leków w internecie

– Lek nabyty z nielegalnego źródła może być lekiem sfałszowanym, a jego zażycie grozi poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia – podkreśla Główny Inspektorat Farmaceutyczny, który rozpoczął akcję edukacyjną skierowaną do właścicieli sprzedażowych platform internetowych i do pacjentów.

To pierwszy krok do zwiększenia nadzoru nad sprzedażą leków w internecie.

Coraz częściej i chętniej robimy różnego rodzaju zakupy w sieci. Naturalnie, chcemy mieć też możliwość zaopatrywania się w legalnie sprzedawane przez internet leki. Jako konsumenci musimy mieć jednak świadomość, że sprzedaż produktów leczniczych w internecie jest dozwolona tylko i wyłącznie w przypadku apteki internetowej lub punktu aptecznego, które spełnią określone wymagania

– tłumaczy Główny Inspektor Farmaceutyczny Ewa Krajewska.

GIF zwraca uwagę, że warunkiem sprzedaży leków przez apteki internetowe jest prowadzenie przez nią działalności stacjonarnej. Pacjent pozna je po charakterystycznym białym krzyżyku na zielonym tle. Jest to wspólne logo, którym opatrzone są wszystkie legalnie funkcjonujące apteki internetowe na terenie Unii Europejskiej.

– Lek nabyty z nielegalnego źródła może być lekiem sfałszowanym. Jego zażycie grozi poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Duża odpowiedzialność spoczywa więc także na platformach oferujących produkty lecznicze – zwraca uwagę GIF.

Autor: A. Zbieg (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w internet, leki
Pozycjonowanie stron – klucz do sukcesu Twojej firmy w internecie

Obecnie, gdy większość działań biznesowych przenosi się do przestrzeni internetowej, istotne staje się odpowiednie pozycjonowanie stron www. To właśnie dzięki temu procesowi Twoja firma może osiągnąć...

Zamknij
RadioOlsztynTV