Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie spędzić święta?

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Ponad połowa Polaków Święta Wielkanocne woli spędzić poza domem – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Ludzie coraz częściej wybierają spędzenie świątecznych dni na łonie natury , niż święta zorganizowane samodzielnie, kosztem wielu godzin spędzonych w kuchni, na zakupach czy sprzątaniu.

A jak jest na Warmii i Mazurach. Okazuje się, że dla wielu mieszkańców regionu najważniejsza jest tradycja, która wiąże się przede wszystkim z suto zastawionym stołem i rodziną, która za nim zasiada.

00:00 / 00:00

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że wiele artykułów spożywczych w porównaniu z Wielkanocą rok temu nie podrożało. W sklepach można znaleźć wiele produktów, które są nawet tańsze niż w 2013 roku. Na tej liście znalazły się przede wszystkim jaja i mięso wieprzowe, a także nowalijki. Według szacunków 48 procent Polaków w tym roku na produkty spożywcze wyda od 200 do 500 złotych. (grab/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w święta
Święconki Słuchaczy

  Jury redakcyjne uznało to zdjęcie za najciekawsze. Autor otrzyma od nas zestaw gadżetów firmowych.   Zdjęcia nadesłane przez Słuchaczy            

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV