Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GDDKiA szuka chętnych do wybudowania obwodnicy Gąsek

Położone koło Olecka Gąski doczekają się obwodnicy. Mieszkańcy długo o nią walczyli. Kilkakrotnie blokowali przebiegającą przez miejscowość drogę krajową nr 65.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już przetarg na budowę obwodnicy – mówi Karol Głębocki.

Obwodnica będzie miała około 3 kilometrów długości. Powstaną dwa wiadukty i przejście dla zwierząt. Przebudowane zostaną również drogi kolidujące z inwestycją i powstaną nowe skrzyżowania.

00:00 / 00:00

Radny wojewódzki PiS Paweł Czemiel dodał, że GDDKiA rozpisała przetargi na wyłonienie wykonawców tych inwestycji.

Ogłaszamy przetargi na drugą część obwodnicy Giżycka, ale i na obwodnicę Gąsek. Przypomnę, że obwodnica Gąsek będzie realizowana z programu 100 obwodnic. W skali kraju mamy w naszym województwie 5 obwodnic. Oprócz tego programu wspomniana też obwodnica Giżycka. Jedna i druga inwestycja były długo wyczekiwane przez mieszkańców. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się nam wyłonić wykonawców

– zapowiedział doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel.

00:00 / 00:00

– Likwidujemy wykluczenie komunikacyjne województwa warmińsko-mazurskiego – tak o rozpisaniu przez GDDKiA przetargów na wyłonienie wykonawców poszerzenia obwodnicy Giżycka i wybudowania obwodnicy Gąsek mówił Jerzy Szmit. Były wiceminister infrastruktury i budownictwa podkreślił, że ma nadzieję na szybki przebieg dalszych procedur związanych z inwestycjami.

Te kolejne inwestycje były już od dawna przygotowywane. Ogłoszenie przetargu to już przedostatni etap przystąpienia do realizacji. To, co najważniejsze – zapewnienie środków i uzyskanie wszystkich zgód dot. ochrony przyrody, spraw bezpieczeństwa – to wszystko już jest uzyskane. Wykonawcy mogą składać oferty i wierzę, że zostaną wybrani ci najlepsi.

00:00 / 00:00

Na złożenie ofert jest czas do 2 listopada.

>>> Zobacz szczegóły przetarguAutor: M. Zbrożek/K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, Gąski, przetarg
Przetarg ogłoszony. Giżycko czeka na rozbudowę obwodnicy

Obwodnica Giżycka będzie rozbudowana. Ogłoszono już przetarg na inwestycję, która ma się zakończyć za 3 lata. Istniejąca obwodnica ma w większości po jednym pasie ruchu. Jej...

Zamknij
RadioOlsztynTV