Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

GDDKiA podsumowała mijający rok. Był przełomowy dla kilku projektów

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podsumowała mijający rok. Jak czytamy w komunikacie, był on przełomowy dla dwóch dużych projektów na etapie przygotowawczym.

Złożony został wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy S16 Mrągowo – Ełk oraz zakończyły się prace nad studium korytarzowym dla drogi ekspresowej S5 Ostróda – Nowe Marzy.

GDDKiA kontynuuje zadania z rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). W tym roku prace budowlane i projektowe prowadzone były na odcinkach o łącznej długości 107 km, a dodatkowo olsztyński oddział GDDKiA nadzoruje realizację czterech odcinków drogi ekspresowej S7 o łącznej długości 71 km. Wartość realizowanych prac to ok. 5 mld 400 mln zł.

Wśród prowadzonych wciąż inwestycji są:

  • droga ekspresowa S61 Szczuczyn – Ełk Południe – Wysokie – Raczki,
  • droga ekspresowa S7 Napierki – Mława – Strzegowo – Pieńki – Płońsk,
  • droga ekspresowa S5 Ornowo – Wirwajdy,
  • droga ekspresowa S16 Borki Wielkie – Mrągowo
  • obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego na krajowej 15.

W przygotowaniu są dwa duże projekty inwestycyjne. Są to prace nad dokumentacją dróg ekspresowych S16 Mrągowo – Orzysz – Ełk i S5 Ostróda – Nowe Marzy.

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic w warmińsko-mazurskiem przygotowywanych jest pięć inwestycji. Są to obwodnice Pisza, Smolajn, Gąsek, Szczytna oraz Olsztyna i Dywit. W połowie grudnia GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Smolajn w ciągu drogi krajowej nr 51. Prace budowlane rozpoczną się najpóźniej wiosną 2021 roku. Dla obwodnicy Gąsek w ciągu drogi krajowej nr 65 wydana została decyzja środowiskowa i teraz przygotowywane są materiały do przetargu na roboty budowlane. Pozostałe obwodnice są na etapie ponownych przetargów.

 

Autor: K. Kantor/GDDKiA
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, projekt, wniosek, 100 obwodnic
Nowy dworzec PKP w Olsztynie za ponad 70 milionów złotych. Dziś ogłoszono przetarg

PKP SA ogłosiły przetarg na budowę dworca Olsztyn Główny. Zastąpi on istniejący, modernistyczny budynek dworca pamiętający przełom lat 60. i 70. XX w. Nowy budynek ma...

Zamknij
RadioOlsztynTV