Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Galeria EL prezentuje wystawę Grzegorza Radeckiego „Podróż na Wschód”

„Podróż na Wschód” – tak zatytułował swoją wystawę w Galerii EL Grzegorz Radecki. Artysta jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kieruje tam Pracownią Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki.

W Elblągu eksponowane są prace powstałe na przestrzeni prawie 30 lat. Wśród nich część cyklu zatytułowanego „Dziennik”, na który składają się obrazy malowane codziennie przez cały rok, a których zmienna kolorystyka opisuje stan emocjonalny malarza.

Założyłem sobie, że codziennie powstanie jedna praca przez jeden rok. Powstało około 300 prac i pokazuje, jak wpływa na nas przeżywany dzień czy wydarzenia, które mnie dotknęły. Ciekawiło mnie, jak kolor, który bardzo działa na emocje, odzwierciedli dzień czy te zdarzenia

– wyjaśniał artysta.

00:00 / 00:00

Grzegorz Radecki jest bardzo cenionym twórcą i pedagogiem. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Jego prace były wielokrotnie prezentowane zarówno w kraju, jak i za granicą. Elbląska wystawa należy jednak do szczególnych, bo to pierwsza retrospektywa artysty.

Prezentację można oglądać do 9 stycznia.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, Podróż na Wschód
Wystawa „Terytoria” do obejrzenia w Galerii BWA

W olsztyńskiej Galerii BWA można oglądać wystawę prac czterdziestu artystów Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia „Areszt Sztuki" . Stowarzyszenie obchodziło  w ubiegłym roku jubileusz 15-lecia działalności. Z powodu pandemii...

Zamknij
RadioOlsztynTV