Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gabinet stomatologiczny na kółkach pojawi się w małych miejscowościach Warmii i Mazurach

Fot. Pixabay.com

16 mobilnych gabinetów stomatologicznych, nazywanych dentobusami, przekazano w Radomiu Ministerstwu Zdrowia. Będą docierały do szkół w małych miejscowościach i na wsiach. Jeden z nich trafi do województwa warmińsko-mazurskiego.

Jak tłumaczy minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, dobrych nawyków, związanych z higieną należy uczyć już od najmłodszych lat. A ponieważ z dala od dużych miast wizyta u stomatologa bywa problemem, mobilny gabinet dojedzie do zainteresowanych:

Wyposażonych tak jak nowoczesny gabinet stomatologiczny w 21. wieku. Ze wszystkim co potrzebne jest do profilaktyki, do przeglądów i leczenia, łącznie z aparatem rentgenowskim. Wszystko co potrzebne na miejscu na czterech kółkach.

Dentobusy gwarantują komfort pacjentom i lekarzom zapewnia wykonawca ministerialnego zamówienia, Piotr Zeszuta: – To gabaryt ambulanso-sanitarny i jest to bardzo ważne przy parkowaniu przed szkołą.

Dentobusy będą przekazane wojewodom. Na początku nowego roku zostanie ogłoszony konkurs ofert na takie świadczenia.

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, wieś, dentysta, stomatolog
Uważaj, co dajesz dziecku jeść i nie bagatelizuj próchnicy mleczaków

  Na to, po co sięgniemy w dorosłości wpływa to, co za młodu serwują nam rodzice. Błędne jest też zaniedbywanie próchnicy zębów mlecznych, które przecież "i...

Zamknij
RadioOlsztynTV