DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Futsaliści z Lubawy przegrali mecz na szczycie, ale wciąż są liderem rozgrywek

Futsalisci Constractu Lubawa w meczu na szczycie ekstraklasy przegrali 3:4 z wiceliderem rozgrywek – Piastem Gliwice.  Pomimo porażki zawodnicy z regionu utrzymali pozycję lidera w tabeli.

Trener lubawskiej drużyny Dawid Grubalski podkreślił, że w drużynie zabrakło kilku zawodników, w tym lekko kontuzjowanego Pedrinho.

Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Zabrakło nam skuteczności. Bez Pedro jesteśmy w stanie grać, a mogą nas czekać różne momenty podczas sezonu. Sprawdziliśmy ten wariant i możemy być spokojni

– powiedział.

Zawodnik Constractu Mateusz Mrowiec dodał, że zespół zagrał jedno z lepszych spotkań w sezonie.

Nawet bez Pedrinho spełnialiśmy założenia trenera. Dobrze sobie radziliśmy przede wszystkim w obronie. W ataku mieliśmy swoje sytuacje. Niestety nie wykorzystaliśmy ich

– wyjaśnił.

Przed zawodnikami przerwa w ligowych rozgrywkach, która jest związana z meczami barażowymi futsalowej kadry Polski. W biało-czerwonych barwach zobaczymy pięciu zawodników Constractu Lubawa: Mateusza Mrowca, Pawła Kaniewskiego, Tomasz Kriezela, Kacpra Sendlewskiego i Sebastiana Grubalskiego. Barażowe mecze o awans do mistrzostw świata z Chorwacją odbędą się 12 kwietnia w Koszalinie oraz 16 kwietnia w Zagrzebiu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w futsal, Dawid Grubalski
Constract liderem tabeli. „Było bardzo gorąco”

W 28. kolejce futsal ekstraklasy Constract Lubawa pokonał na wyjeździe AZS Uniwersytet Warszawski Wilanów 2:1. W pierwszej połowie do siatki rywali trafiali Adriano w 2. i...