Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie zatrzymali kolejne trzy osoby zamieszane w wyłudzanie VAT-u

 Z ustaleń  CBŚP wynika, że podejrzani wyłudzili około 50 milionów złotych podatku  oraz „wyprali” około 35 milionów złotych.

Grupa przestępcza o charakterze międzynarodowym działała od 2015 do 2016 roku. Zajmowała się obrotem metalami szlachetnymi, w szczególności granulatem srebra, wykorzystując kontrolowane przez siebie spółki kapitałowe. Pracownicy firm wystawiali poświadczające nieprawdę faktury VAT. Miały dokumentować fikcyjny zakres usług podstawionych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej jest łącznie jedenaście osób. Śledztwo nadzoruje Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

 

Redakcja: BSChromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, podatek, zatrzymanie, przestępcy, CBŚP
Jak zostać funkcjonariuszem służb mundurowych? Na to pytanie odpowiadali goście Bliższych Spotkań

Gośćmi w Bliższych Spotkaniach byli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, Służby Celno-Skarbowej, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Pierwszym gościem Krzysztofa Kaszubskiego był podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik Komendanta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV