Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusz straży granicznej zatrzymał pijanego rowerzystę

fot. W-MOSG

Funkcjonariusz z placówki straży granicznej w Dubeninkach, w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego rowerzystę. 50-letni mieszkaniec tej gminy jechał jednośladem, mając prawie 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Funkcjonariusz SG wracał po służbie do domu. Na jednej z dróg w gminie Dubeninki zauważył, że 50-latek jadąc rowerem, nie może utrzymać równowagi.

Funkcjonariusz próbował go zatrzymać, ale mężczyzna udawał, że tego nie widzi. Chwilę później funkcjonariusz udaremnił rowerzyście dalszą jazdę, który stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Kierowca jednośladu tłumaczył, że był w sklepie. Zrobił zakupy, a przy okazji wypił kilka piw.

Rowerzysta został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że mieszkaniec gminy Dubeninki miał prawie 3,4 promila.

Na miejsce wezwano policjantów z Gołdapi, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Autor: W-MOSG
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, straż graniczna
Posypały się mandaty za brak maseczek. „Priorytetem jest uświadamianie, a nie karanie”

Ponad 2600 razy interweniowali warmińsko-mazurscy policjanci w weekend wobec osób, które lekceważą kwestie zasłaniania ust i nosa. Jak powiedziała Radiu Olsztyn starszy sierżant Karolina Hrynkiewicz z...

Zamknij
RadioOlsztynTV