Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusz aresztu śledczego odznaczony

Fot. mjr Marek Stuba, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Elblągu został wyróżniony odznaczeniem „Semper Paratus”. Jest ono przyznawane za dokonanie czynu świadczącego o szczególnej odwadze i bohaterstwie.

Młodszy chorąży Rafał Steinborn 19 marca po godzinie 19.00, będąc po służbie, zatrzymał pijanego i agresywnego sprawcę wypadku drogowego, który usiłował uciec. Udzielił również pomocy poszkodowanej w tym zdarzeniu kobiecie.

Mł. chor. Rafał Steinborn wstąpił do Służby Więziennej w 2003 roku. Od początku służbę pełni w dziale ochrony, obecnie zajmuje stanowisko starszego oddziałowego.

Odznaka „Semper Paratus” jest wyróżnieniem przyznawanym pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej, którzy wykazali się odwagą i poświęceniem w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Ustanowiono ją w 2010 r. decyzją Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwaga, Służba Więzienna, Semper Paratus
Ukradł tablice rejestracyjne i autem uderzył w drzewo. Funkcjonariusz po służbie zatrzymał 31-latka

31-latek ukradł tablice rejestracyjne i spowodował kolizję. Został zatrzymany przez funkcjonariusza służby więziennej będącego po służbie. Będący po służbie funkcjonariusz służby więziennej Aresztu Śledczego w Olsztynie...

Zamknij
RadioOlsztynTV