Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fromborskie muzeum przygotowało wystawę z okazji dnia świętej Anny

Fot. J. Sulecki

Przez cały wtorek we Fromborku trwają obchody dnia świętej Anny. Z tej okazji Muzeum Mikołaja Kopernika przygotowało atrakcje w szpitalu świętego Ducha.

– To wyjątkowa święta – tłumaczy kierownik działu historii medycyny fromborskiego muzeum dr Jowita Jagla.

To bardzo ciekawa postać oraz interesująca święta. Jest patronką kobiet, rodzin, położnych, a w szczególności kobiet mających problem w zajściu w ciążę.

00:00 / 00:00

W murach zabytkowego szpitala, w którym znajduje się kaplica świętej Anny, można oglądać tymczasową wystawę poświęconą ludzkiemu ciału. Jak jest odbierana? O to zapytaliśmy zwiedzających.

Jesteśmy z wnukami na wakacjach i zwiedzamy ciekawe miejsca (…) Bardzo interesuję się ludzkim ciałem i chciałem trochę bardziej poznać, z czego jest zbudowane (…) Nigdy nie byłem we Fromborku, więc zawsze warto zwiedzić fajne rzeczy.

00:00 / 00:00

Na zwiedzających organizatorzy przygotowali stoiska ze słodkimi wypiekami oraz z wyrobami zielarskimi. Dzień świętej Anny zwieńczy wieczorny koncert Anny Brody pod tytułem „Szczęśliwy, kto na świętą Annę upatrzy sobie pannę”.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, Frombork
Wtorki na kolejce. Gry i zabawy na przestrzeni wieków

Wtorki na kolejce - to jedna z wakacyjnych propozycji przygotowana przez Muzeum Historyczne w Ełku. Na stacji kolejki wąskotorowej można z tej okazji pojeździć drezyną i...

Zamknij
RadioOlsztynTV