Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork zainaugurował Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W Olsztynie rozpoczęły się Koncerty Organowe im. Nowowiejskiego

Fot. Sebastian Stawiński

Frombork świętuje 50-lecie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. W Olsztynie inauguracja 39. edycji Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego.

Frombork

Dziś (2 lipca) we Fromborku odbył się koncert inaugurujący jubileuszową edycję festiwalu, który należy do najstarszych tego typu imprez kulturalnych w kraju i w Europie. Wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina pod dyrekcją Arno Hartmanna z Niemiec. Na organach grał Roman Perucki a na flecie Łukasz Długosz. Wykonali kompozycje Bacha, Mozarta i Schneidera. Koncert odbył się w bazylice archikatedralnej na Wzgórzu we Fromborku.

Olsztyn

Również dziś (2 lipca) zainaugurowano 39. edycję Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego. Wieczorem w bazylice konkatedralnej św. Jakuba rozpoczęła się msza z muzyką w wykonaniu Chór u Kameralnego Collegium Musicum, a po niej Koncert ” Miłość jest duszą życia, a muzyka życiem duszy” z udziałem m.in. Chórów Cantabile, Collegium Baccalarum i Collegium Musicum.

Fot. Sebastian Stawiński

(WChromy/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, Olsztyn, koncert, organy
Na 50 skrzyżowaniach w Olsztynie znikną bezkolizyjne strzałki do skrętu w lewo. Pierwsze zmiany w sobotę

Zmienia się system sygnalizacji świetlnych na trzynastu olsztyńskich skrzyżowaniach. Znikną bezkolizyjne strzałki do skrętu w lewo. Na pierwszy ogień idą skrzyżowania Leonharda — Pana Tadeusza i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV