Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork świętuje 710. urodziny

Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Koncert organowy, wystawa plenerowa i  ekspozycje w Muzeum Mikołaja Kopernika – tak Frombork uczci 710 rocznicę nadania praw miejskich.

Obchody zaczną się o godz. 11.00 mszą św. w archikatedrze. Potem będzie można odwiedzić Wzgórze Katedralne i muzeum. W programie jest wykład o historii Fromborka i pierwszy w tym sezonie koncert organowy.

Uroczystości mają odbyć się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ze względu na epidemię. Dlatego wszystkie wydarzenia są rozsiane po całym mieście – podkreśla zastępca burmistrza Fromborka – Damian Krasiński.

00:00 / 00:00

Głównym bohaterem urodzin Fromborka będzie jego najsłynniejszy mieszkaniec – Mikołaj Kopernik, który pojawi się w wielu miejscach.

00:00 / 00:00

Wszystkie urodzinowe atrakcje Fromborka są bezpłatne.

Autor: M.Stankiewicz/K.Kantor
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, Mikołaj Kopernik, uroczystości, Damian Krasiński
Na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku ponownie zabrzmi muzyka

We Fromborku jutro rozpoczyna się 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. W tym roku zaplanowano cztery koncerty. Przed festiwalową publicznością zaprezentują się organiści nie tylko z Polski, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV