Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Frombork straci szansę na uzdrowisko?

Port we Fromborku. Fot. Krzysztof Pakulnicki

Kilkuletnie starania Fromborka o uzyskanie statusu uzdrowiska nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Komisja Wspólna Rządu i Samorządu pozytywnie zaopiniowała rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego w miasteczku i jego okolicy już w 2013 roku.

Od tego czasu włodarzom Fromborka nie udało się jednak znaleźć pieniędzy na rewitalizację odwiertu do wód solankowych, który powstał jeszcze w latach 70-tych

– tłumaczy burmistrz Małgorzata Wrońska.

Gminie zależy na lecznictwie chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, naczyń obwodowych i układu nerwowego. W 2015 roku ministerstwo zdrowia przychyliło się do tego wniosku i uznało, że warunki środowiskowe, występujące naturalne surowce i klimat po wybudowaniu zakładów lecznictwa uzdrowiskowego gwarantują możliwość prowadzenia leczenia i uzyskanie statusu uzdrowiska.

Samorząd liczy, że powstanie przyczyni się do rozwoju turystyki. Frombork leży nad Zalewem Wiślanym, niedaleko przejścia granicznego Gronowo-Mamonowo. Z zabiegów uzdrowiskowych mogliby korzystać także Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego.

 

Kinga Grabowska

cms:asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork
Kanał Kopernika we Fromborku odstrasza turystów i mieszkańców

Stojąca woda kiśnie, wygląda nieestetycznie i obrzydza nie tylko mieszkańców, ale i turystów, którzy przyjeżdżają wypocząć do Fromborka nad Zalew Wiślany. Kanał Kopernika, bo o nim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV