Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Festiwal Varmia Musica

Fot. FB Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim

W Lidzbarku Warmińskim trwa Festiwal Varmia Musica. W wielkim refektarzu Zamku Biskupów Warmińskich każdego dnia o godzinie 19 rozpoczyna się koncert muzyki dawnej w wykonaniu znakomitych artystów, którzy wcześniej na kursach mistrzowskich uczą młodych muzyków gry na instrumentach dawnych.

Bo nauka, edukacja, nieodłącznie jest wpisana w festiwal, od jego pierwszej edycji w 2005 roku – podkreśla dyrektor artystyczny Festiwal Varmia Musica, wykładowca w klasie oboju barokowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz pierwszy oboista Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, Marek Niewiedział:

00:00 / 00:00

Podczas dzisiejszego koncertu usłyszymy między innymi Sonatę G dur i Kantatę Armida Abbandonata Haendla w wykonaniu m.in. Anny Mikołajczyk – sopran, Zbigniewa Pilcha – skrzypce, Jarosława Thiela – wiolonczela.  W piątek 3 sierpnia koncert uczestników Varmia Musica Academia. A w niedzielę 5 sierpnia – koncert finałowy z udziałem mistrzów.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
Stephen King powraca w przerażającym serialu!

Nowy, mroczny serial "Castle Rock", którego producentami wykonawczymi są Stephen King i J.J. Abrams, będzie miał premierę w HBO GO już 2 sierpnia. Tego dnia do serwisu dodane zostaną od razu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV